Pozemsk├ę javy nebesk├ę 1/4

─îl├ínok uverejnen├Ż: 31.10.2008 13:32:00
Po─Źet reakci├ş: 7 / chcem sa vyjadri┼ą

 

Bratia a sestry

    Mnohí isto viete, ┼że prácu beriem ako nutné zlo, ┼że je to pre m┼ła len spôsob na získanie financií na rozvoj ─Ćalších aktivít a najmä, ┼że sa s ┼łou vôbec nestoto┼ż┼łujem. Odmietam by┼ą otrokom svojho zamestnania a robím hrubú deliacu ─Źiaru medzi pracovným a súkromným ┼żivotom. Napriek tomu s akou nechu┼ąou vysedávam dennodenne za po─Źíta─Źom mám ve─żké š┼ąastie, ┼że sedím pri okne tak sa z neho rád dívam na oblohu a snívam. Je to vynikajúci relax pre moje unavené o─Źi a zatuchnutý mozog. Ako som tak v─Źera zase v práci relaxoval cez okno, neuniklo môjmu krátkozrakému oku nebeské divadlo nad ranným panoptikom mesta. Preto┼że sa mi vá┼żne nechcelo pracova┼ą, nafotil som pre vás, ktorí ste mali hlavy sklonené nad pracovným stolom a myšlienky zahltené povinnos┼ąami zopár panoramatických fotiek. Musím uzna┼ą, ┼że ako ─Źlen zoskupenia hocikto som u┼ż videl hoci─Źo, ale takú dynamickú rannú oblohu ešte nie. Farby sa striedali ka┼żdou minútou, mraky leteli do neznámych dia─żav a slnko sa hralo s tie┼łmi panelákov. Nevydr┼żal som sedie┼ą za stolom a peši sa vybral do mesta s vetrom vo vlasoch a ┼żltým lístím v pätách.

obr 1 - Ranné mesto 7:05 hod. (slnko tesne po východe je za chrbtom)

 

obr 2 - Ranné mesto 7:30 hod. (všimnite si tmavé paneláky a jasné hory v pozadí)

Pravda je taká, ┼że som išiel do hotela Tatra na prednášku o bezpe─Źnosti elektrických strojov a zariadení preto┼że viem, ┼że bezpe─Źnos┼ą pri práci je dôle┼żitejšia ako práca samotná (citát Vrbovských Ví┼ąazov). Okrem smradu popri hlavnej ceste z výfukov ponáh─żajúcich sa áut ma zaujali aj divné riasy, ktoré sformoval vietor zo sivých mrakov. Neviem ako to presne vytvoril, no myslím si, ┼że sa nejakým spôsobom lámal na kopcoch v okolí tren─Źianskeho Inovca.

obr 3 - Riasy

Prednáška bola nudná ako obvykle ale vydr┼żal som a┼ż do konca, ─Źo sa ukázalo ako dobrý ┼ąah preto┼że som uvidel zlatý klinec programu. Cestou spä┼ą z práce sa pred Kubrou otvorila štrbina v mrakoch a zapadajúce slnko vytvorilo na plátne jesennej hory úkaz pripomínajúci Eyers rock v Austrálii. Najprv som sa kochal iba spoza volantu no nakoniec som nevydr┼żal a vystúpil som do hustej premávky, aby som vás potešil záberom aj z tohto predstavenia. Nad Opatovou si všimnite dúhu, ktorá bola dvojitá, no bohu┼żia─ż môj mobil nemá potrebné rozlíšenie tak┼że zvyšok si domyslite.

 

obr 4 - Hora pri Kubrej (dúha vycházda nad tabu─żou pri ceste)

Zase mi raz napadlo, ┼że všetko zlé je na nie─Źo dobré, len neviem ─Źi si to u┼ż kone─Źne zapamätám. Nudný pracovný de┼ł na prednáške bol vyvá┼żený farebným nebeským divadlom a ─Ćakujem všetkým náhodám, ┼że som mohol by┼ą priamo v centre diania. V budúcom diely seriálu: Pozemské javy nebeské vám priblí┼żim úchvatné efekty tzv. slne─Źné haló, paralelné slnká a „sundog“ aj prostredníctvom svojej fotogalérie a prostoduchého vysvetlenia astronóma amatéra.

 

bezo (miestny loser a pova─ża─Ź)

 

Reakcie k ─Źl├ínku

faktická
// marcel one //   [31.10.2008 13:46:31]

bezo, neuveris, ale rano som fotil tiez slnko a halusky, ale z balkona, tak to sem zavesim..

...
pr├ívnik patrik   [31.10.2008 18:44:18]

..chlapi, do pice! nieco sa muselo dnes diat, bo neuverite, ja som dnes tiez fotil nebo - cestou do prace.. uuuplne jebovy mrak, pozeram, ten musim cvaknut - samozrejme len mobilom.. macik, poslem ti ho a zaves aj moj "prispevok".. o.k? ..ti ho poslem na pive v jacku!:)

No pekne
beny   [01.11.2008 12:50:30]

Ja som tiez fotil,bol som prave na Homolke a ina jeba...

cheap wedding dresses
cheap wedding dresses   [27.07.2011 10:55:39]

The very first one will be the gown with corset. To get a sweetheart neckline, the breasts are coated. A straightforward bra is required but interest strapless ones. And so, you have to come across one that can be tight on you rather than possessing the sensation of "loosing" it. Then there's the cleavage at some cheap dresses, big and generous. As an example, a halter bridesmaid gowns cheap demands the identical sort of bra strapless but also together with the back again coated. Put simply, not even the again component could be observed. The top underwear bridesmaid dresses for cheap is on this situation the one with all of the elements except the front ones transparent. Heading additional, for all those having a evening dress such as the dropped waist ones clearly the stomach is too integrated inside the underwear. It truly is a sort of underwear seriously practical. To presume it can be a Miami wedding ceremony kind. This is really a dream land, ocean see, exotic location, complete of power and evening dress. But how concerning the bridesmaid dresses inexpensive.

plus size dresses
plus size dresses   [27.07.2011 10:59:04]

The gown code specification that calls for evening short dresses is known as "white tie." It is additional distinguished than black tie, necessitating guys to don complete gown. Women have a lot more choices than merely a ball gown, but to genuinely appear stylish, one of those tremendous formal dresses is best. You will discover numerous other gatherings when baby flower girl dresses are regarded as acceptable. For instance, debutantes customarily put on white ball gowns at their coming out events, when they are formally released to society. A number of the far ball gown bridal gowns might be thought to be plus size weddding dresses. Low-cost ball gowns are really great princess or fairytale outfits also.

Manufacture supplier wedding dress&Evening dress
shirly   [19.09.2014 09:42:00]

Dear Manager
How are you!This is Shirly from Leashion Bridal in China. We're the manufacture Bridal Dress and Evening Dress,with high quality and pretty competitive price,over 7 years experience.More information pls visit our Website: www.leashionbridal.com .
Look forward to your reply. Thank you for your reading.

thank you
bezo   [02.10.2014 21:09:44]

thank you for spam and go fuck yourself...


Web Address Email Address Bold Text Italic Text Underlined Text
 

 

 

 

hocikto>info (c) 2008